2017 Hac kuraları sonuçları

2017 Hac kuraları sonuçları ne zaman yapılacak? Hac kura tarihi en çok merak edilen sonuçlar arasında yer almaktadır. Çünkü 1 milyon 892 bin başvuru içerisinde 2017 yılı içerisinde kimlerin hac görevi yerine getireceği merak edilmektedir.  Hac kuraları nezaman hangi tarihte yapılacak sorularının cevapları bu makalemizde…

Hac başvuruları ülkemizde gün geçtikçe artmaktadır. Kutsal toprakları ziyaret ederek hac farzını dünya müslümanları ile yerine getirmek için 24.02.2017 tarihinde yapılacak olan hac kuralarına katılarak bu farz olan görevi yerine getirmek istemektedirler. 1 milyon 892 bin kişinin katılacağı hac kuralarının saat kaçta yapılacağı tarihi kadar merak edilmektedir.  Hac kura sonuçları Türkiye Diyanet Vakfı konferans salonunda saat 15:00 te yapılacaktır. Hac çekiliş sonuçları ise https://hac.diyanet.gov.tr/ sitesinde yayınlanacaktır.

Bu hac kuralarında çıkan kişiler 27 Şubat-10 Mart 2017 tarihleri arasında kesin kayıt yaptırabilir belgesi ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat edebilirler. İnternet üzerinden kesin kayıt yaptırabilir belgesini alabilmek için telefonunuza güvenlik şifresi gönderilmektedir. Bundan dolayı cep telefonunuzun müftülüklerde güncel olmasına dikkat ediniz.

2017 Hac kuraları sonuçları adresi

2017 Hac kuraları sonuçları

2017 yılı hac kura sonuçları için yukarıda belirttiğimiz gibi https://hac.diyanet.gov.tr/ adresine giriş yapınız. Ardından açılan ekrandan tc kimlik numaranız ile kura sonucunu öğrenebilirsiniz. Eğer hac kurasında isminiz yer aldı ise bu yıl 31 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında hacca gidiş, 5-30 Eylül tarihlerinde ise hac dönüşü yapılacaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgileri il ve ilçe müftülüklerinden alabilirsiniz. Kesin kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı hac kuraları sonuçlarını hangi belge ve evrakları istediklerini en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir