Aras EDAŞ Elektrik Abonelik iptali Nasıl Yapılır

Aras EDAŞ Elektrik Abonelik iptali işlemleri nasıl yapılır? Eğer Aras şirketinin hizmet verdiği il ve ilçelerin herhangi birinde yaşıyorsanız ve elektrik aboneliğinizi nasıl iptal ettirebileceğinizi bu makalemizde anlatacağız. Eğer kiracı iseniz kiraladığınız evden ayrıldığınızda aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir. Çünkü elektrik faturası adınıza düzenleniyorsa oluşacak borçlardan aboneliğinizi iptal ettirmediğiniz müddetçe sorumlu olacaktır.

Aras EDAŞ Elektrik Abonelik iptali hakkında bilgiler

Aras EDAŞ elektrik Erzurum: Yenişehir, Yakutiye, Dadaşkent, Uzundere, Çat, Karaçoban, Karayazı, Pazaryolu, Tekman, Tortum, Horosan, Aşkale, Ilıca, Hınıs, İspir, Pasinler,Köprüköy, Oltu, Olur, Şenkaya, Narman ve Erzurum Merkez  Erzincan: Üzümlü, İliç, Kemah, Kemaliye, Refahiye, Otlukbeli, Çayırlı, Tercan ve Erzincan Merkez  Ağrı: Doğubeyazıt, Eleşkirt, Patnos, Diyadin, Hamur, Tutak, Tatlıçay ve Ağrı Merkez  Ardahan: Posof, Damal, Çıldır, Hanak, Göle ve Ardahan Merkez Kars: Akkaya, Arpaçay, Diğor, Kağızman, Sarıkamış, Selim, Susuz ve Kars Merkez Bayburt: Demirözü, Aydıntepe ve Bayburt Merkez Iğdır: Aralık, Tuzluca, Karakoyunlı ve Iğdır Merkez il ve ilçelerinde hizmet vermektedir. Bu yerlerde yaşayan aboneler iptal işlemi için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız.

  •  Elektrik aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz zaman evraklarınızı hizmet noktalarına teslim ettiğiniz zaman işlemlerin başlamasından itibaren 14 gün süre ile erteleme kapatma yapabilirsiniz.
  • İlk önce Aras şirketinin hizmet noktalarını öğrenmeniz gerekmektedir. Hizmet merkezlerini Aras müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.
  • Aras hizmet noktalarında abonelik işlemleri yapabilmeniz için randevu almanız gerekmektedir. Randevunuzu çağrı merkezinden veya internet üzerinden online alabilirsiniz. Randevu vaktinde istenilen evraklarla hizmet merkezine başvurabilirsiniz.
  • Aras EDAŞ abonelik iptalini abonelik sahibi veya vekaletname verilen kişi tarafından yapılabilmektedir.
  • Abonelik sahibi kişinin kimlik fotokopisi
  • En son size tebliğ edilen elektrik faturası
  • Güvence bedelinin tarafınıza ödenebilmesi için IBAN numarası
  • Eğer vekalet verilen işlemleri yapacak ise vekaletname gerekmektedir
  • Şirketlerde ise artı evrak olarak yetki belgesi veya vekaletname istenilmektedir

Son olarak da eski Aras EDAŞ abonelik iptali yaparken aynı zamanda evraklarınızı tamamladığınızda yeni aboneliğinizi de yapabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir