Aras EDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama

Aras EDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama , bu makalemizde anlatacağımız konudur. Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı illerinde elektrik tedarik ve dağıtımını yapan Aras Elektrik EDAŞ kesintisiz hizmet vermek için ciddi olarak çalışmalar yapmaktadır. Fakat elde olmayan veya doğa olayları sonucunda meydana gelen elektrik kesintilerini Aras EDAŞ müşteri memnuniyetini de göz önünde tutarak resmi web sitesi üzerinden duyurmaktadır.

Aras EDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama Nasıl Yapılır

Peki Aras elektrik Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı illerinde herhangi bir kesinti olduğu zaman yapmanız gereken Aras EDAŞ Elektrik şirketine ait resmi web sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Aras Elektrik şirketinin resmi web sayfasında bulunduğunuz ilin elektrik kesintisi olup olmadığı veya planlı bir bakım varsa çünkü bakım yapıldığı zamanda da planlı bakım yapılan bölgeye elektrik verilememektedir. Bu kesintileri aşağıda paylaşacağımız linklerden yine aşağıda paylaşacağımız resimlere ulaşabilirsiniz.

Aras EDAŞ Elektrik kesintisi duyurularına ulaşmak için;

  • Aras EDAŞ Elektrik Kesintisi için tıklayınız.
  • Yukarıdaki linke tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda kırmızı kutucuk içine aldığımız yerde bulunan “Güncel Duyurular” kısmında ARAS EDAŞ Elektrik kesinti yapılan iller, hangi bölgede, hangi tarihler arasında  ve  hangi saatlerde kesinti yapılacağı bilgilerini bulabilirsiniz.
  • Aras EDAŞ Elektrik planlı bakım duyurularına ulaşmak için;
    • Yukarıdaki resimde yer alan sayfanın alt kısmında bulunan ok işareti ile gösterdiğimiz Programlı Elektrik Kesintileri ekranına ulaşabilirsiniz.
    • Bu ekrana girdiğinizde filtreleme seçeneği ile bulunduğunu bölgenin adını yazıp sadece sizi ilgilendiren elektrik bakım kesintilerini görüntüleyebilirsiniz.
    • Ayrıca sayfanın sağ tarafında yaşadığınız ili seçtiğinizde de Aras EDAŞ Elektrik kesintilerini sorgulama yapabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir