Aras Elektrik Fatura Borç Ödeme

Aras Elektrik Fatura Borç Ödeme, bu makalemizde Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars, Bayburt ve Iğdır illerinde ve bu illerin ilçelerinde yaşayan Aras EDAŞ Elektrik abonelerinin fatura borçlarını nasıl ödeyebileceklerini anlatacağız. 7 il ve ilçede hizmet veren Aras EDAŞ için ödeme işlemlerini anlatırken genelleme yaparak anlatmaya çalışacağız. Aşağıdaki başlığın altında ödeme tercihlerini bulabilirsiniz.

Aras Elektrik Fatura Borç Ödeme Nasıl Yaplılır

Aras Elektrik aboneleri tahakkuk eden fatura borçlarını ödeyebilmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

  •  Nakit olarak ödeme yapabilme; Aras EDAŞ’a ait hizmet noktaları hizmet verdiği bütün illerde bulunmaktadır. Bu hizmet noktalarından nakit ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca özel fatura ödeme noktalarından da cüzi miktar karşılığında yine nakit ödemem yapabilirsiniz. Son olarak ise illerde bulunan anlaşmalı bankalardan ödeme yapabilirsiniz. Örnek: Erzincan ili için Kuveyt Türk Bankasından ödeyebilirsiniz.
  • internet bankacılığı; En kolay ödeme yöntemlerinden biri olan internet bankacılığı abone numaranızı bildiğiniz takdirde zorlanmadan ödeme yapacağınız bir yöntemdir. İlinizde bulunan ve ARAS EDAŞ’ın anlaşmalı olduğu bankaların internet bankacılığından ödeme yapabilirsiniz.
  • Otomatik Talimat; Bu sistemde sizin unutmanız halinde sizin adınıza faturalarınızı takip eden bir sistemdir.Bu sisteminde bazen takibi gerekmektedir. Çünkü otomatik ödeme talimatı verip mağdur olan bireyler bulunmaktadır.
  • Son olarak da müşteri hizmetleri aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz. Aras EDAŞ müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi numarasına yazı üzerindeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir