Aras Elektrik Kaçak ihbarı Nasıl Yapılır

Aras Elektrik Kaçak ihbarı Nasıl Yapılır, Aras EDAŞ  daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır ve Ağrı illerinde  elektrik dağıtımını yaptığı yüzbinlerce abonesi bulunmaktadır. Bu aboneler çok zamandan beri faturalarında yer alan Kaçak Elektrik Bedeli başlığı içinde bir ödeme yapmaktadırlar. Peki bu ödemenin azalması veya olmaması için ne yapmalıyız. Aras elektrik kaçak ihbarı konusunda biraz daha duyarlı olmalıyız.

Aras Elektrik Kaçak ihbarı Nasıl Yapılır

Elektrik kaçak ihbarı yapabilmek için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunlar;

  •  Aras resmi internet sayfasında yer alan kaçak ihbar formuna ulaşarak gerekli makamlara ihbarda bulunabilirsiniz. Anasayfanın en alt kısmında bulunan linke tıklayarak aşağıdaki forma ulaşabilirsiniz. Forumda yer alan kırmızı yıldızlı alanları doldurarak kaçak ihbarını gönderiniz. Yalnız aşağıda sizden istenilen alanları eksiksiz doldurunuz.  Şahsi bilgilerden sonra altta yer alan kaçak bilgi/açıklama kısmına bilgileri yazınız. Tesisat numaranızı bilmiyorsanız Aras tesisat no öğrenme makalemizden bulabilirsiniz.
  • Yukarıdaki işlemin haricinde 7/24 Aras çağrı merkezi müşteri hizmetleri üzerinden kaçak ihbarlarınızı iletebilirsiniz. Yazının üzerindeki linke tıkladığınızda Aras telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir