Hac kayıt durum sorgulama 2018 2019

Hac kayıt durum sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı ilk defa kayıt veya kayıt yenileme  tarihlerinin nereden ve nasıl öğrenebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız. Ayrıca ilk defa hac kaydı yaptıranlar hac kayıt durum sorgulaması yapabilmeleri için daha önce yine ilan tarihinde belirtilen tarihler arasında yine ilanda yer alan bankalara diyanet işleri başkanlığı tarafından belirlenen ücretleri yatırmaları gerekmektedir. Bu arada şunuda hatırlatalım hac kayıt yenileme işlemleri otomatik olarak müftülükler tarafından yapılmayacaktır.

Hac kayıt durum sorgulama nasıl yapılır

Hac kayıt tarihleri ile ilgili genel bir kanı oluşabilmesi için 2016 ve 2017 yıllarında yapılan işlemleri yayınlayalım. 2016 yılı içerisinde hac kayıtı yaptıran fakat hac kura çekiminde çıkamayanlar hac kayıt yenileme işlerini 2017 yılında 09 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerine başvurarak veya Diyanet İşleri Başkanlığının web sayfası üzerinden yaptılar. Bu yıl 2017 içerisinde yapılacak hac ibadetinde diyanet hacı adaylarına konaklama türü seçeneğini sundu. Ayrıca hacca gitmeye hak kazanan kişilerin “kesin kayıt yaptırabilir” belgelerini müftülüklerde kayıtlı olan cep telefon numaralarına gelen şifreler ile alabilirler. Bundan dolayı müftülüklere verdiğiniz cep telefon numaralarınızın güncel olmasına dikkat ediniz. Ayrıca 2018 hac kayıt yenileme, 2019 hac kayıt yenileme, 2020 hac kayıt yenileme işlemlerini ve tarihlerini hac.diyanet.gov.tr adresindende öğrenebilirsiniz. Ayrıca 2018 hac kayıt sorgulama işlemini yapabilmeniz için hac.diyanet.gov.tr/OnkayitSorgu/Sorgu.aspx adresine giriş yapınız.

Bu adrese girdiğinizde hangi yılı sorgula iseniz ekranda ……Yılı Hac Kayıt Durumu Sorgulama Ekranı başlığı yer alacaktır. Tc kimlik no ve güvenlik kodunu girdiğinizde ise hac kayıt durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Hac kayıt durum sorgulama

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir