HGS kaçak geçiş ihlali ceza sorgulama

HGS kaçak geçiş ihlali ceza sorgulama işlemlerinin hangi site üzerinden online olarak nasıl yapıldığını HGS geçiş ihlali sonucu aracınıza yazılan cezayı plakadan hgs ceza sorgula işlemlerini bu makalemizde yayınlayacağız.

Ülkemizde artık otoyolların ve köprülerin sayısı her geçen yıllarda artmaktadır. Bir çok yapılan körü ve otoyolların yanı sıra bir kısmıda yapılma aşamasındadır. Devletimiz bu otoyollar ve köprülerden geçişlerde belirli bir kullanım bedeli koymaktadır. Eskiden gişe sistemi uygulanan bu otoban ve köprülerde artık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte OGS otomatik geçiş sistemi ve HGS hızlı geçiş sistemi devreye girdi. Bu sistemler ile artık köprülerde ve otobanlarda var olan trafik çözüme kavuşmuş oldu.

HGS nedir nereden nasıl alınır?

HGS sistemi nedir ? Açılımı yapıldığında hızlı geçiş sistemi demektir. Köprü ve otobanlarda seyahat yapabilmeniz için bu kartı veya etiketi almanız gerekmektedir. Peki HGS nereye giderek nasıl alınır? HGS kartı ruhsatınızla birlikte PTT şubelerine ve anlaşmalı bankalara başvurduğunuzda alabilirsiniz. Örnek olarak iş bankası, ziraat bankası, garanti bankası gibi…

HGS kaçak geçiş ihlali ceza sorgulama

HGS kartınız olmadığı zaman veya HGS etiketinizde yeterli puan olmadığı zamanlarda aracınızın plakasına ceza yazılmaktadır. Bu ve buna benzer nedenlerden dolayı özellikle büyükşehirlerde yaşan araç sahipleri HGS ihlali veya HGS kaç geçiş yapmaktadırlar. Peki bu HGS ihlali sonucu plakadan HGS cezası sorgulama işlemlerini internet üzerinden nasıl yapabiliriz.

Aşağıda sayfanın altında paylaştığımız linke tıklayarak HGS kaçak geçiş cezası sorgulayabilirsiniz. Açılan ekranda plakadan HGS cezası sorgulama işlemini yapabilirsiniz. HGS ceza sorgulama ekranını aşağıda görebilirsiniz.

HGS kaçak geçiş ihlali ceza sorgulama

Yukarıdaki ekrandan ceza sorgulaması yapabildiğiniz gibi aşağıdaki linkte yer alan HGS müşteri hizmetlerinide arayarak plakadan HGS geçiş ihlali cezası sorgulaması yapabilirsiniz.

HGS çağrı merkezi müşteri hizmetleri telefon numarası tıklayınız

HGS kaçak geçiş ihlali sorgulaması için tıklayınız

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir